Klimamarket – sklep z wentylatorami dachowymi

Są najprostszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza – nie powinno więc dziwić, że ostatnimi czasy zdobywają coraz więcej entuzjastów. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich wydajność pozwala używać ich w najróżniejszych obiektach. Jakie fakty o nich powinniśmy znać?

Wentylatory dachowe – zamontujesz je w parę godzin

Wybierając montaż wentylatora dachowego, nie ma konieczności wzniesienia czerpni i wyrzutni powietrza. Niepotrzebne są także kanały instalacyjne, bo medium jest wtłaczane przez dziury w dachu od razu do wentylowanego pomieszczenia.

Obsługa wentylatorów dachowych

Naprawa tych wentylatorów okazuje się równie łatwa, jak ich montaż. Wentylatory dachowe naprawia się na dachu, co dla osób będących w wentylowanym przez nie obiekcie nie jest najmniejszym kłopotem. Konserwacja takich urządzeń wiąże się również z potrzebą ich rozbierania – wystarczy otworzyć odpowiednią pokrywę.

Wentylatory dachowe, a wentylacja hybrydowa

Wentylatory dachowe mogą być wykorzystane również razem z tradycyjną instalacją. Tego rodzaju wyjście pozwala na zmniejszenie kosztów ich użytkowania, a w niektórych sytuacjach też podniesienie efektywności.

Jak produkuje się wentylatory dachowe

Najpopularniejszymi rodzajami wentylatorów takiego typu są osiowe, promieniowe i bębnowe. Rozmaite są również materiały, które służą do ich produkcji – od tworzyw sztucznych, przez blachę glinową, aż po miedź albo stal niskowęglową.

Nietypowe wentylatory dachowe

Istnieją także wentylatory dachowe stworzone do pracy w trudnych warunkach – między innymi urządzenia przeciwpożarowe.