Klimamarket – sklep z nagrzewnicami

Nagrzewnice są w stanie z łatwością zastąpić tradycyjne instalacje cieplne. Zdadzą egzamin tak w niedużych budynkach, jak i sporych obiektach przemysłowych. Ich montaż nie jest trudny, a z uwagi na niskie koszty, na ich kupno mogą zdecydować się również firmy z mniejszym budżetem. Co więc warto wiedzieć na ich temat?

Jakie nagrzewnice wyróżniamy?

W katalogu producentów znajdziemy rozmaite rodzaje opisywanych urządzeń. Najczęściej wybierane okazują się nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być stosowane, zależnie od mocy, w niewielkich budynkach, garażach lub dużych obiektach przemysłowych. Oprócz tego na brak popularności nie narzekają także nagrzewnice mobilne i fabryczne, które zastosowanie znajdują przede wszystkim w instalacjach produkcyjnych.

Paliwo do nagrzewnic

Nagrzewnice są zasilane najróżniejszymi paliwami. Obecnie najchętniej wybierane są urządzenia na prąd, jednak coraz więcej klientów sięga także po nagrzewnice wodne i olejowe. Trochę mniej często stosowane są natomiast nagrzewnice na gaz lub na paliwo stałe.

Zastosowanie nagrzewnic

Nagrzewnice mogą być używane naprawdę w każdym miejscu. Poza budynkami gospodarczymi, działają także w zakładach magazynowych, w warsztatach lub na budowach. Specjalny typ nagrzewnic spotyka się również w samochodach.

Nagrzewnice – jak kupować?

Najistotniejsza w tym przypadku jest moc urządzenia, która powinna odpowiadać wielkości wnętrza, gdzie nagrzewnica będzie wykorzystywana. Ogromne znaczenie ma także ciepłotę panującą poza pomieszczeniem i spodziewaną jej wartość wewnątrz obiektu.