Kiedy temperatury rosną, dużym problemem może stać się napływanie nagrzanego powietrza z zewnątrz do klimatyzowanych obiektów. Dostępne są jednak skuteczne metody, dzięki którym łatwo będziemy w stanie uniemożliwić zmiany ciepłoty. W jaki sposób? Przydatne będą kurtyny powietrzne.
Jak działają kurtyny powietrzne?
Funkcją tego typu urządzeń jest generowanie ściany, której nie przeniknie powietrze z zewnątrz. Kurtyny powietrzne produkowane są dwóch wersjach – pierwsze montowane są nad futryną, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich zastosowanie pomaga ograniczyć koszty ocieplenie obiektów – często oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.
Gdzie montować kurtyny powietrzne?
Najpopularniejszym przykładem użycia kurtyn powietrznych są biura i urzędy. Często stosuje się je również w domach handlowych lub zakładach przemysłowych. Ich montaż nie jest natomiast rekomendowany w zwykłych mieszkaniach – sprawdzają się jedynie tam, gdzie mogą pojawiać się spore ubytki energii.
Ciepłe i zimne kurtyny powietrzne
Warto napisać, że kurtyny powietrzne nie muszą być używane jedynie latem – dostępne są także urządzenia, które sprawdzą się także zimą. Zimowe modele uniemożliwiają zmniejszenie temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu doskonale nadają się do użytku w obiektach spedycyjnych.