Klimamarket – rekuperatory

Zwykła wentylacja pozwala wprawdzie zapobiec rozwojowi grzybów lub wodzie w domu, ale ma poza tym wady. Najistotniejszą z nich jest niska temperatura wprowadzanego do środka powietrza, co skutkuje wyższymi wydatkami na CO. Do dyspozycji mamy jednak skuteczną metodę na zażegnanie tego problemu – rekuperacja. Jak ona działa? Jakie korzyści nam oferuje?

Rekuperacja – czym jest?

Rekuperator zaciąga z zewnątrz czyste powietrze, a potem wprowadza je do domu. Aby natomiast zapobiec obniżeniu temperatury, powietrze zostaje ogrzewane z wykorzystaniem powietrza wydmuchiwanego z wewnątrz – dzięki temu rozwiązaniu, rekuperacja nie pobiera prądu, a proces od początku do końca jest cichy oraz bezpieczny dla mieszkańców.

Zalety rekuperacji

Rekuperacja, tak, jak zwykła wentylacja, daje możliwość ograniczyć poziom wody w powietrzu i przez to powstrzymać powstawanie szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów. Po montażu rekuperatora, z każdego mieszkania znikną grzyby, a to okazuje się szczególnie istotne dla mieszkańców z zaburzeniami immunologicznymi. Rekuperacja, zapewniając przepływ medium, nie zmniejsza ciepłoty, dzięki czemu ogranicza niebezpieczeństwo przeziębień w sezonie zimowym.

Rekuperacja – montaż

Rekuperatory zakłada się w takich lokalizacja, by były w stanie wtłoczyć powietrze do całego budynku. Pamiętajmy, że do ich funkcjonowania niezbędny okaże się również montaż rur wentylacyjnych – na montaż rekuperatora najlepiej zatem postawić w czasie większego remontu.