Folia grzejna

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnimi czasu coraz popularniejsze. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, ponieważ pod wieloma względami wypada ono lepiej niż inne formy ogrzewania. Jego użytkownicy szczególnie doceniają komfort, który zapewnia ono zimą ich stopom. Poza tym, jest także dobrze wyglądające i bezpieczne, zaś transportując ciepło regularnie ograniczamy w ten sposób koszty. Jednym z najkorzystniejszych rozwiązań w temacie ogrzewania podłogowego okazuje się folia grzewcza. Dlaczego?

Montaż folii grzewczej – potrzebnych jest jedynie parę godzin

Montaż folii grzewczej nie sprawi żadnych trudności. Dzięki niewielkiej grubości folii, jesteśmy w stanie zamontować ją już pod gotową posadzką – w tym celu musimy jedynie zdemontować parkiet, położyć folię i ponownie wstawić panele. Dobremu specjaliście wystarczą 3 godziny, a skutki widoczne są zaraz po skończeniu pracy.

Efektywna folia grzewcza

Dzięki użyciu nowoczesnych wkładów węglowych, do ocieplenia wnętrza potrzebna jest znacznie mniejsza ilość energii, niż w razie mat grzewczych. Efektywność, jaką cechuje się folia grzewcza korzystnie wpływa na nasz portfel – stosując akurat ów rodzaj ogrzewania podłogowego, jesteśmy w stanie w dużej mierze ograniczyć ponoszone co miesiąc opłaty.

Folia grzewcza – o czym musimy wiedzieć?

Warto pamiętać, że folia grzewcza nie zawsze jest bezpieczna. Przed jej zakupem musimy sprawdzić, czy pełniąca funkcję przewodnika miedź nie nie dotyka styka się bezpośrednio z wsadów węglowymi. Chcąc uniknąć prawdopodobieństwa pożaru, powinniśmy wybierać te produkty, w których oba surowce odseparowane są warstwą srebra.