Energooszczędny grzejnik na podczerwień

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne, rewelacyjnie sprawdza się w polskim klimacie i służy do ogrzewania całego budynku. Sprawdźmy w takim razie co sprawia, że grzejnik na podczerwień już niedługo może zastąpić dotychczasowe metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – bardzo energooszczędne

Grzejniki na podczerwień wyprodukowane są z najlepszego włókna węglowego, które pozwala uzyskać doskonałe efekty. W przeciwieństwie do grzejników, tutaj ciepło rozchodzi się jednostajnie. Tak przy suficie, jak i przy podłodze, odczuwalna jest identyczna temperatura. Grzejnik na podczerwień stosuje się w zróżnicowany sposób – do konstrukcji wewnętrznych, podłóg. Wykorzystuje się go zarówno w lokalach suchych oraz o podwyższonej wilgotności. Płyty są wytrzymałe na zginanie oraz niewidoczne dyskretne – łatwo je zamaskować poprzez pokrycie farbą bądź rozmaite okładziny.

Grzejnik na podczerwień – minimalizuje ryzyko schorzeń układu oddechowego

Ciepłe powietrze wytworzone przez grzejnik na podczerwień akumuluje się wewnątrz domu, znika także problem związany z wilgocią. Dzięki temu zmniejszają się wydatki na ogrzewanie. Emitowane powietrze jest również bezpieczne – nie powoduje alergii, nie szkodzi astmatykom i osobom o wrażliwym układzie oddechowym, które znajdując się w budynkach ogrzewanych przez piece centralnego ogrzewania mogą odczuwać poważne dolegliwości. Grzejniki na podczerwień eliminują zjawisko cyrkulacji, dzięki czemu ciepło wewnątrz pomieszczenia jest higieniczne i nie rozprzestrzenia uczulających pleśni. W przypadku ogrzewania na podczerwień ciepło ma 2 źródła: otrzymywane bezpośrednio z płyt oraz emitowane przez znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. To wszystko powoduje, iż grzejniki na podczerwień stają się doskonałą alternatywą dla standardowych metod ogrzewania domów.