Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Wzmacniacz DVB-T kupisz na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy może znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Punkty ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się również w przypadku radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]