Wzmacniacz szerokopasmowy – zastosowanie

Potrzebujesz wzmacniacza szerokopasmowego? Skieruj się tu

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono wyprodukowane w celu spotęgowania i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych telewizorów. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – nowoczesne urządzenie

Wzmacniacze szerokopasmowe pracują najczęściej w zakresie 30 Hz – 6 MHz. Doskonale redukują różne zakłócenia wywołane np. przez internet bezprzewodowy oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Rozwiązania tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany bez żadnych ograniczeń. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a konfiguracja wzmacniacza prosta. Urządzenia te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 122dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od używanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana regulacja parametru toru RF

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Wykorzystuje się do tego celu elementy regulowane lub moduły WHX-923. Urządzenia mają też specjalistyczną ochronę przed wzrostem napięcia, co powoduje, że są wyjątkowo bezpieczne. Niektóre z nich wyposażono w specjalny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są bardzo popularne i dostarczają widzom doskonałą moc sygnału w domowych telewizorach. Ogromną zaletą jest też energooszczędność na poziomie do <5W.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]