Wydajny osuszacz basenowy

Pływalnia to miejsce, w którym trzeba zadbać o sprawy higieny. Przeciwnikiem może niestety okazać się woda, która wszak na basenie jest najważniejsza. Na szczęście możemy wykorzystać innowacyjne technologie, dzięki którym nadmiar wilgoci nie będzie już być znaczącym problemem. Mówimy rzecz jasna o osuszaczach basenowych, które pozwalają na szybkie osuszenie powietrza na pływalniach. W jaki sposób one działają? Czemu warto ich używać? Co odróżnia je od pokojowych osuszaczy?

Osuszacze basenowe na duże pływalnie

Osuszacze basenowe znacznie różnią się od ich pokojowych alternatyw. Posiadają w szczególności większą moc, dzięki której mogą pracować w pomieszczeniach z dużym poziomem wilgoci. Najdroższe osuszacze tego typu mogą w dobę usunąć nawet 1000 l wilgoci. Z tego względu nierzadko można je zauważyć na dużych pływalniach, gdzie używane są jako najważniejsza część wyposażenia. Mogą pracować w najróżniejszych warunkach – tak poniżej zera, jak i w dużym upale.

Przenośne osuszacze basenowe

Opisywane osuszacze basenowe potrzebują niestety dużej ilości prądu, zaś ich zakup może okazać się znaczącym wydatkiem. Z tego powodu dla małych przedsiębiorstw pomocna okaże się usługa wynajmu przemysłowych osuszaczy basenowych, proponowana przez specjalistyczne firmy. Na rynku znajdziemy również urządzenia przystosowane do eksploatacji na domowych basenach. Ich wydajność jest jednak znacznie mniejsza od osuszaczy przemysłowych. Jednak ich kolejnym atutem jest to, że są całkowicie przenośne.