Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Zamów nadajnik optyczny na www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na fakt, że prawie codziennie korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być naprawdę niezawodne. Nie powinno zatem dziwić, iż części stosowane przez firmy monterskie są wysokiej klasy – wyłącznie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Głównymi podzespołami są rzecz jasna przewody, jednak – jak łatwo się domyślić – bez innych części prawidłowe działanie sieci nie będzie osiągalne. Innymi ważnymi elementami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu ważne?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym elementem infrastruktury po źródle danych oraz koderze. Przygotowane dane są dzięki niemu przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, żeby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które cechuje się niskim zniekształceniem informacji i solidnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już pozostałe technologie.

Nadajnik optyczny – u kogo kupić?

Żeby instalacja okazała się wydajna i niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać tylko części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi działać w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go nabyć powinniśmy pamiętać jeszcze na etapie planowania sieci. Firmom parającym się fachowym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku problemów podczas montażu – są w stanie zagwarantować rzetelne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]