Osuszacze powietrza dla przemysłu

Za duża wilgotność powietrza może powodować mnóstwo poważnych skutków. W mieszkaniu da się łatwo ograniczyć ją za pomocą średniej wielkości osuszaczy, ale na magazynach albo innych dużych obiektach okażą się one za mało efektywne. Kłopot jest tym poważniejszy, że woda może zniszczyć składowane w nich przedmioty, generując niemałe straty. Przemysłowe osuszacze powietrza pozwolą jednak efektywnie uporać się z wilgocią.

Przemysłowe osuszacze powietrza – jak działają?

Reguły funkcjonowania przemysłowych osuszaczy okazują się niezwykle podobne do ich domowych wersji. Pobierają one ustaloną ilość powietrza, zaś później rozmaitymi metodami separują je od zawartej w nim wilgoci. Wszystko skutkuje wydaleniem osuszonego powietrza z urządzenia oraz zatrzymaniem wilgoci w specjalnym pojemniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może używać zasadę absorpcji, adsorpcji tudzież zbierać wilgoć używając membrany.

Po co stosuje się przemysłowe osuszacze powietrza?

Najpopularniejszym przykładem użycia tych urządzeń okazują się jak łatwo stwierdzić fabryki, w których dzięki nim reguluje się poziom wody oraz chroni towary przed zgniciem. Osuszacze powietrza przemysłowe używane są także w halach spedycyjnych – szczególnie, jeśli przechowywane są w nich produkty wrażliwe na wilgoć. Są też chętnie stosowane przez służby ratownicze po powodziach – umożliwiają bowiem szybkie osuszenie uszkodzonych budynków. Przemysłowe osuszacze powietrza stosowane są również na basenach.