Zbyt duża ilość zawilgocenia w powietrzu w hali produkcyjnej potrafi okazać się nie lada problemem. Bywa przyczyną spadku temperatury oraz rozwoju pleśni lub pozostałych niebezpiecznych drobnoustrojów. To zaś idzie w parze z pogorszonym nastrojem osób zatrudnionych i podwyższonym ryzykiem rozmaitych schorzeń. Jak tego uniknąć? Dobrym pomysłem będą niewątpliwie osuszacze kondensacyjne. Czemu warto zdecydować się na jeden z nich? Jak są zbudowane?
Przemysłowe osuszacze kondensacyjne
Osuszacze kondensacyjne są naprawdę efektywne – w odpowiednich warunkach mogą usunąć z pomieszczenia aż czterokrotnie więcej wody niż inne produkty. Szczególnie dobrze sprawdzą się w halach wielkopowierzchniowych i urzędach – do poprawnego funkcjonowania potrzebują wszak pokojowej temperatury. Mogą być stosowane w pomieszczeniach przemysłowych, gdzie wilgotność medium nie jest większa niż osiemdziesiąt procent. Jednak nie najlepiej sprawdzają się jako osuszacz mobilny – są sporych rozmiarów i stosunkowo ciężkie.
Osuszacze kondensacyjne – jak działają?
Działanie osuszaczy kondensacyjnych polega na kondensacji wody zaciągniętej z powietrza. Następnie wilgoć kierowana jest do odpowiedniego zbiornika tudzież odpływu, zaś powietrze jest nieznacznie ogrzane. Powinniśmy pamiętać, iż można łatwo zwiększyć skuteczność opisywanych produktów. Musimy jedynie postawić je na środku pomieszczenia – znacznie usprawni to odprowadzanie wilgoci. Osuszacze kondensacyjne posiadają zwykle higrostat – urządzenie, które wyłączy je, gdy wilgotność w pomieszczeniu będzie prawidłowa.