Multiprojekt – sklep z pneumatyką

Choć narzędzia pneumatyczne w wielu dziedzinach są wypierane przez nowsze rozwiązania, wciąż istnieją zakłady, w których sprawdzają się naprawdę doskonale. Pneumatyka daje efektywne technologie dla różnych sektorów gospodarki, a urządzenia działające na stłoczone powietrze, chociaż produkowane są według nieskomplikowanych zasad, są używane także przez najnowocześniejsze firmy. Czemu są tak cenione?

Pneumatyka to małe wydatki

W odróżnieniu od urządzeń zasilanych prądem oraz wyposażonych w silnik spalinowy, eksploatacja narzędzi na stłoczone gazy nie jest kosztowna. Gdy o nie chodzi, paliwo nie jest konieczne, a ich części mogą być używane o wiele dłużej.

Wszechstronne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka jest używana tak w ogromnych zakładach przemysłowych, jak i w rolnictwie. Jej dobrodziejstw używa także medycyna – na stłoczone powietrze działają nawet unity stomatologiczne oraz urządzenia wspomagające oddech.

Pneumatyka to niskie ryzyko

Narzędzia na stłoczone gazy są stosowane nawet w naprawdę ciężkich warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury czy styczność z wodą. Pneumatyka daje szansę ograniczyć niebezpieczeństwo pożarowe – powietrze nie reaguje z innymi gazami i nie pali się.

Pneumatyka nie szkodzi środowisku

Urządzenia pneumatyczne nie wydzielają szkodliwych dla natury substancji, a użycie sprężarek bezolejowych umożliwia jeszcze większe ograniczenie niebezpieczeństwa generowania nawet najmniejszych zanieczyszczeń – z tego powodu często decydują się na nie służby leśne.