Kable RTV – dlaczego są tak ważne

Kliknij tutaj, aby zamówić kable RTV

Bez wydajnych sieci nie sposób pobierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak nietrudno się domyślić, głównymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych hubów i gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, ekipy montujące sieci starannie dobierają używane przez siebie przewody. Ich wybór potrafi okazać się źródłem poważnych problemów – przecież w zależności od warunków należy wykorzystać inne kable. Istotna jest także ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać minimum dekadę eksploatacji. Jak zatem kupować kable RTV? Które ich typy są dostępne?

Kable RTV – jaki rodzaje wyróżniamy?

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Oprócz tego stosowane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do przesyłu sygnałów o małej częstotliwości. Tego typu kable wykorzystywane są przede wszystkim do transmisji informacji bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – u kogozamówić

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego firmy zakładające te instalacje najczęściej decydują się na umowę ze sprawdzonymi sklepami. Kupując kable RTV od takiego sklepu zyskujemy pewność, iż składająca się z nich instalacja będzie zawsze niezawodna. Najlepiej postawić na ten sklep, który sam wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Istotne jest również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i świadczy pomoc w przypadku problemów – przecież to wytwórca musi doskonale znać jego kable i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej sieci.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]