Kabel światłowodowy – krótka charakterystyka

Sprawdź, gdzie nabyć kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy to bez wątpienia ogromne osiągnięcie techniczne. Możliwości jego zastosowania jest wiele. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy znalazł swoje miejsce praktycznie w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który wyróżnia się świetnymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy znalazł zastosowanie między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest na ten moment w zasadzie nie do zastąpienia, jeżeli idzie o linie telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między abonentami a centralami są niezawodne, a niebezpieczeństwo błędu jest bardzo małe lub żadne. Połączenie jest świetne, co gwarantuje wysoką jakość tego, co usłyszeć możemy w słuchawce telefonicznej. Z kolei elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do wykonywania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również stacje TV. Kable światłowodowe odznaczają się bardzo małą wagą, a w związku z tym świetnie spełniają swoje funkcje podczas transmisji live, gdyż gwarantują swobodę ruchu technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli popularna kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – z jakich elementów się składa?

Kable światłowodowe, które dzisiaj dostępne są na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy poddawane są na etapie produkcji wyjątkowo szczegółowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie należy bać się, że w czasie użytkowania będą zawodziły. Wykorzystanie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, dzięki której kabel odporny jest na wpływ szkodliwych czynników i w ten sposób długo może pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie wielki krok naprzód, jeżeli idzie o wykorzystywane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]