Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

W większości domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. By jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można dzisiaj przeróżne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się najwyższym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów doskonale sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci kablowych zarówno małych, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja elementów bardzo różnych. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz domów, do wykonania płaszcza wykorzystywane są materiały niepodatne na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]