Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Jeśli chcesz nabyć wzmacniacz kanałowy, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak opisuje sama nazwa najważniejszym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do niestandardowych zastosowań

W hurtowniach znajdziemy ogromną ilość mechanizmów, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Zakładane są na obszarach, na których sygnał jest wyjątkowo znikomy. Wzmacniają sygnał np. w górach, garażach podziemnych i w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – redukuje awarie pochodzące z internetu mobilnego

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma cztery niezależne wejścia – takich jak VHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą mieć zastosowaną technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od modelu posiada też trzy-cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w niezależne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]