Jak działają rozwiązania kontroli dostępu

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań chroniących dostęp do obiektów. Ich najważniejszym celem jest zredukowanie zagrożeń oraz ochrona poufnych danych. Czym są urządzenia KD i gdzie najczęściej się je stosuje?

Rozwiązania KD – chronią obiekt przed wtargnięciem osoby nieuprawnionej

Dynamiczny rozwój współczesnej technologii powoduje, że zakłady pracy potrafią zdecydowanie lepiej kontrolować kto wchodzi na teren budynku. Jeszcze do niedawna obiektów strzegli jedynie ochroniarze, ale obecnie coraz częściej używane są narzędzia naszpikowane elektroniką, które pozwalają również na rejestrowanie czasu pracy oraz kontrolowanie zleceń. Kompleksowo działające narzędzia składają się z wielu działów, takich jak np. podgląd logów, kontrolery czy grupy. Praca z programem jest niezwykle prosta, informacje demonstrowane są w sposób przejrzysty, a tworzenie dostępów dla pracowników nie sprawia żadnego problemu.

Rozwiązania KD – możliwość podgląd zdarzeń

Urządzenia KD mogą przyznawać dostęp oraz błyskawicznie weryfikować poziom uprawnień konkretnych pracowników. Chcesz mieć gwarancję, że szeregowy pracownik nie będzie mieć dostępu do pomieszczenia z serwerem? A może wolisz sprawdzać, który pracownik jest w danym momencie na szkoleniu lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje dostęp do wszystkich danych, a nawet zdecydowanie więcej – na przykład podgląd zdarzeń, wydruk informacji oraz tworzenie indywidualnych szablonów. Niezwykle ciekawym wariantem jest również moduł fotorejestracji, który pozwala wyeliminować nadużycia. Urządzenia KD wykorzystywane są w biurowcach, instytucjach, dużych przedsiębiorstwach, jak również wielu innych obiektach, w których bezpieczeństwo jest traktowane priorytetowo.