Falowniki Multiprojekt

Na efektywność falownika duży wpływ ma kupno właściwej wersji. Mimo, że osobom mniej zorientowanym w tym temacie może to wydać się niełatwym wyzwaniem, kiedy nie zapomnimy o paru wskazówkach, nie sprawi to większych problemów. Jakie parametry więc są w tej sytuacji najistotniejsze?

Zastosowanie falowników

Najistotniejszy jest wybór przemiennika odpowiedniego do zasilanej aplikacji. Gdy chodzi o niewielkie silniki, sprawdzą się i falowniki o niewielkiej mocy, jednak do napędzania na przykład wentylatorów kopalnianych lepiej wybierać bardziej wydajne przemienniki.

Jak będą zasilane falowniki?

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje konkretne urządzenie znajdują się na zamontowanej na nim obudowie. Część urządzeń pracuje tylko z zasilaniem trójfazowym, w przypadku innych natomiast mamy możliwość zastosowania kilku typów falowników.

Jakość falowników – o tym pamiętaj

Od sprawności przemienników zależy nie tylko wydajność zasilanej przez nie instalacji, ale też bezpieczeństwo pracujących w jej pobliżu ludzi. Z tego powodu wybierając je powinniśmy dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki danej firmy – nierzadko jest świadectwem ich wydajności.

Co oprócz falowników?

Działanie falowników będzie o wiele efektywniejsza, kiedy rozbudujemy je wykorzystując właściwe akcesoria. Duże znaczenie mają enkodery, które umożliwiają precyzyjnie określić prędkość obrotową osi. Warto również dokupić panele, sprawiające, że sterowanie falownikami jest prostsze.