Elektrozawory do wody

Elektrozawory do wody to idealne rozwiązanie dla wszystkich zwracających uwagę na pewność i funkcjonalność. Przepływ cieczy jest w ich przypadku zamykany lub otwierany dzięki impulsom manipulującym elektromagnetyczną zastawką – przez to możliwe jest bezobsługowe zamknięcie zaworu przez system alarmowy. Rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością – dobrze będzie więc nieco przybliżyć ten temat.

Jak działa elektrozawór do wody?

Kluczowym elementem takich zaworów jest induktor, który steruje rdzeniem – kiedy przepływa przez nią energia elektryczna, cewka odblokowuje zastawkęi pozwala tym samym na przepływ wody. Elektrozawory do wody najczęściej wykonuje się ze stali nierdzewnej, a wszystkie gwinty muszą pasować do każdej instalacji, co regulują standardy międzynarodowe.

Jak zamontować elektrozawór do wody?

Zanim zamontujemy elektrozawór do wody, sprawdźmy, czy rury nie są zanieczyszczone – jeśli nie, należy usunąć znajdujące się tam ciała obce. Elektrozawór do wody może być założony w wielu pozycjach, ale zaleca się ustawić go wertykalnie, co pozwoli nam nie dopuścić do wlania się do niej wody.

Elektrozawór do wody – jaka instalacja?

Elektrozawór do wody musi mieć dostęp do napięcia o wysokości podanej w instrukcji – w większości przypadków wartość ta oscyluje wokół 12 woltów. Nie bez znaczenia jest także moc prądu – przy otwartym przelocie, elektrozawory do wody mogą pobierać nawet 1,5 ampera.