Elektroniczne systemy do ewidencji czasu pracy

Ewidencja czasu pracy jest zarówno regulowanym prawem obowiązkiem każdej firmy, jak i narzędziem, dzięki któremu będziemy w stanie odpowiednio wynagrodzić załogę. Papierowa lista rzadko zdaje egzamin – zatrudnieni potrafią wszak oszukiwać, a w przypadku dużych firm jest powodem naprawdę poważnych problemów. Co zrobić, by ich uniknąć? Doskonałym pomysłem niewątpliwie będą elektroniczne narzędzia do ewidencji czasu pracy. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym wymieniamy ich mocne strony i wykazujemy, iż zdadzą egzamin w każdej firmie.

Atuty elektronicznej ewidencji czasu pracy

Najważniejszą mocną stroną komputerowych systemów ewidencji czasy pracy okazuje się niewątpliwie komfort – kadra kierownicza nie musi spisywać danych z list, bo wyręczy ich w tym system. W każdym momencie możemy też uzyskać dostęp do ciekawych dla nas danych i sprawdzić, jak ekipa wykonuje swoje obowiązki. Opisywane systemy minimalizują poza tym możliwości oszustwa – zwłaszcza, kiedy wyposażymy je w kamerę. Ustrzeżemy się w ten sposób przypadków, gdy za pracownika melduje się inna osoba.

Komputerowa ewidencja czasu pracy – na jakich zasadach funkcjonuje?

Komputerowa ewidencja czasu pracy jest możliwa dzięki odpowiednim terminalom rejestrującym wejście czy wyjście z zakładu. Dzieje się to z użyciem kart, które po przyłożeniu do terminalu przekazują do niego właściwy log. Zdobyte dzięki temu informacje są przesyłane do systemu, a do niego kierownictwo może uzyskać dostęp nawet za pośrednictwem podręcznego laptopa.