Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Potrzebujesz multiswitcha kaskadowego? Sprawdź http://bit.ly/2pflRIS

Instalacje telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, świadczy sporo czynników. Powinna oczywiście być niezawodna i zapewniać dużą czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo ważna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie może być związane z koniecznością wykonywania trudnych prac – wskutek tego inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są technologie, przez które skalowanie sieci będzie szybkie oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do których mocowane są kable. Jeśli niezbędne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny odbiorca zamówił usługę – wystarczy po prostu podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby wyjść dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają 8 gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście liczba gniazd – dla niezbyt dużych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w większych domach należy rzecz jasna zastosować urządzenia o wyższej liczbie złączy. Niezwykle ważna jest także separacja między wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje wszak na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]