Do czego służy kabel RG11?

Znajdź kabel RG11 na http://bit.ly/2pPHDit

Sieci telekomunikacyjne, jak wiadomo, potrzebują rzecz jasna użycia właściwych przewodów. Kluczowymi ich elementami są kable światłowodowe, jednak jedynie z ich wykorzystaniem wykonanie działającej instalacji nie byłoby osiągalne. Do transmisji sygnałów o niewielkiej częstotliwości stosowane są wszak kable koncentryczne, wśród których wymienić musimy na przykład kable RG11, RG6 oraz mnóstwo innych. Kable RG11 i pozostałe typy potrzebują również właściwych złączy – są to między innymi TNC, N, czy SMA. Jak więc skonstruowany jest kabel RG11 i inne? W których przypadkach zazwyczaj są wykorzystywane? Jakie powinny posiadać cechy?

Budowa kabla RG11

Najistotniejsze elementy kabla RG11 to przewody – zazwyczaj zrobione są z miedzi, ale poszczególne modele posiadają rdzeń stalowy albo aluminiowy. Przewód ukryty jest pod izolacją dielektryczną, która zbudowana jest z tworzywa syntetycznego, a jej wielkość rzutuje na przewodzenie całego modelu. Drugim materiałem przewodzącym okazuje się oplot, jaki wykonany jest najczęściej z miedzi, mniej często natomiast z aluminium. Częściami chroniącymi kabel RG11 przed wodą, kurzem czy zerwaniem jest zaś izolacja na zewnątrz – wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych.

Kabel RG11 – cechy

Najistotniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go przewodność – powinna wynosić 75 omów. Inne przewody koncentryczne mają przewodność równą 50 omów – między innymi te z oznaczeniem RG214. Przy wyborze kabla RG11 warto sprawdzić warstwę izolacyjną, bo ta musi być wystarczająco szeroka (dla kabli wystawianych na niekorzystne czynniki jest to nawet 1 cm) i wyprodukowana z odpornego na wilgoć materiału – między innymi polichlorku winylu (jedynie wówczas zapewni ochronę wewnętrznym częściom). Jakość transmitowanych danych zależy z kolei od tłumienności oplotu – ta powinna równać się co najmniej 20 db.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]