ABC osuszania powietrza

Wysoki poziom wilgoci w danym domu często skutkuje rozwojem pleśni na murach. A ten jest zarówno dokuczliwy na gruncie estetycznym, jak i z upływem czasu staje się poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Rozwijający się grzyb generuje wszak dwutlenek węgla i inne groźne związki, a poza tym rozsiewa zarodniki, które bywają powodem wielu niebezpiecznych chorób. Takich problemów unikniemy jednak stosując osuszanie powietrza. Jak ono wygląda? Jakie akcesoria wykorzystuje się w takich sytuacjach? I jak kupić osuszacz do mieszkania?

Osuszanie powietrza w fabrykach

Największymi tego rodzaju urządzeniami okazują się osuszacze przemysłowe, bo ich moc waha się w okolicach 120l wody na dobę. Z uwagi na to, iż nierzadko używane są w halach produkcyjnych, są dostosowane do funkcjonowania w ciężkich warunkach termicznych – od zera do nawet czterdziestu stopni Celsjusza. Drugi rodzaj to osuszacze basenowe, które, jak łatwo stwierdzić, używane są na pływalniach. Cechują się parametrami zbliżonymi do modeli dla fabryk.

Osusz powietrze w twoim mieszkaniu

Oprócz tego w sklepach znajdziemy też mnóstwo modeli umożliwiających osuszanie powietrza w prywatnych domach. Mogą to być osuszacze kondensacyjne czy absorpcyjne, zaś ich ceny zależą od wydajności oraz jakości. Osuszanie powietrza w mieszkaniu bardzo uproszczą dodatkowe dodatki do osuszaczy – między innymi panel LCD tudzież lampa UV, która niszczy groźne dla naszego zdrowia drobnoustroje.