Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

tenis dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. W jaki sposób zachęcić je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo różnych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy i właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dziecka, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy chcą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]