Paintball

Jeśli sprawia Ci przyjemność kreatywne spędzanie czasu, pragniesz przeżyć nowe doświadczenie to paintball to rozwiązanie idealne dla Ciebie! Paintball to jedna z gier zespołowych, polegający na symulowanej walce, przy użyciu bezpiecznej broni jaką jest marker. W trakcie gry, strzelamy z markera kulkami wypełnionymi farbą. Zadaniem gracza jest ugodzenie przeciwnika, dlatego też każdy gracz na którego ciele, masce bądź markerze rozbije się kulka, odpada z gry. Jest to całkowicie nieszkodliwy sport, pozwalający zawodnikom na uwolnienie dużych ilości adrenaliny poprawia również pracę w zespole.

Początki gry w paintball

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym okresie służby leśne w Stanach Zjednoczonych używały tego typu sprzętu do znaczenia drzew z większych odległości. Ta sama metoda była używana do znaczenia bydła. Idea zorganizowania bezkrwawej rozrywki narodziła się dopiero pod koniec XX wieku, na potrzeby której zostały wykorzystane markery służące do wcześniej wspomnianych celów. Niegdyś sport ten nazywał się „Survival” lecz niedługo potem przyjęła się , obecna po dziś dzień specyficzna nazwa Paintball.

Jakie są odmiany paintballa?

Można wyróżnić wiele rodzajów gry: generalnie wygrywa drużyna, która osiągnie cel wyznaczony na bazie ustalonego wcześniej scenariusza. Najczęściej jest to zagarnięcie flagi przeciwnika, wyeliminowanie wszystkich zawodników, dotarcie do wskazanego punktu w ustalonym czasie itp. Rozgrywki odbywają się wewnątrz budynku lub na świeżym powietrzu. Pośród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.