Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ odnajdziesz aktualną ofertę aktywnych wypraw.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – znakomita okazja, by przyswoić sobie kolejne umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to starannie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać różne zakątki świata i Polski z całkowicie innej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na werandzie dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to także wspaniała okazja, aby zdobyć kolejne kwalifikacje, bo nierzadko łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania mechanizmów przeżycia w danym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi dowiedzieć się, jak używać raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. podczas lawiny. Warto też podkreślić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Dokąd organizowane są aktywne wyprawy?

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących podróżników – bez trudu dadzą sobie rade także podczas wyprawy do Namibii czy do Nepalu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]