Lekcja biologii na żywo

Jeśli Twoje dziecko nie jest zadowolone ze sposobu prowadzenia lekcji w szkole, a biologia jest jego pasją, zajrzyj do oferty lekcji przyrody przeprowadzanych na żywo. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak i dorośli miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – nauka przez bezpośrednie obcowanie z naturą

Każdy doświadczony pedagog potwierdzi tezę, że o wiele bardziej owocna jest nauka poprzez działanie. Atrakcyjność takich zajęć sprawia, że przekazywane w ten sposób wiadomości na dłużej pozostają w pamięci. Szczególnie istotne jest to gdy mamy do czynienia z przedmiotami traktującymi o przyrodzie. Lekcje biologii na żywo w większym stopniu pobudzają zmysły. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać otaczającą naturę. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom tradycyjne zajęcia szkolne. Empiryczne doznania uaktywniają większą część mózgu, pozostawiając długotrwałe wspomnienia. Daje to podstawy do głębszych przemyśleń. A oto właśnie chodzi w prawdziwym owocnym kształceniu, by nie opanowywać wyłącznie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich przyczyn oraz skutków.

Lekcje przyrody na żywo dają możliwość aktywnego uczestnictwa w przebiegu całych zajęć. Dają sposobność wzajemnej współpracy, ale również wyrażania własnych opinii. Ćwiczenia tego typu, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy mogą przyczynić się do rozwoju nauki.