Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Kurs górski - na tej stronie przeczytasz o pełnej ofercie.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co kilka dni, a w szczególności w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy miłują góry i pragną przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, posługiwania się czekanem i orientacji w terenie

Najlepszą metodą, żeby posiąść niezbędną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w przypadku rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Kurs omawia dodatkowo zasady prawidłowego zachowania się podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż sześć osób. Dzięki temu przyswajanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]