Tauron Wydobycie – sprzedaż miału

Miał węglowy – zamień zwykły węgiel na jego tańszy odpowiednik

Miał węglowy sporadycznie wykorzystywany jest jako materiał paleniskowy. Jak dotąd nie zdobył takiej renomy, jak węgle o większej granulacji. Jednak jego konkurencyjna cena, może przyczynić się do zwiększenia jego zużycia.

Inne zalety miału

W dodatku, miał charakteryzuje się wysoką wartością opałową, ponieważ wytwarzany jest z węgla kamiennego najwyższej klasy. Ze względu na swoją drobną granulację, najczęściej stosowany jest w osiedlowych kotłowniach, a także paleniskach domowych.

Miał węglowy – gdzie go kupić?

Zakupu miału węglowego można dokonać albo bezpośrednio w kopalni albo u dystrybutora. Transport odbywa się w formie luźnej, na naczepie samochodu lub w formie zapakowanej. Ten drugi sposób jest nieco droższy, jednocześnie wygodniejszy.

Gdzie używa się miału?

Można palić sam miał węglowy oraz stosować go jako uzupełnienie innego , mniej kalorycznego, opału. Dodatkowym walorem jest to, iż spala się znacznie wolniej. Dlatego też, jest często stosowany w gospodarstwach domowych. O jego wzrastającej popularności decyduje również dostępność miału workowanego, co umożliwia łatwe dozowanie, w piecach ze specjalnym podajnikiem.