Zastanawiasz się nad korekcją wad wzroku? Sprawdź, jak się je leczy

Szukasz więcej wiadomości o femtoLasik Kraków? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/

Laserowa korekta wzroku to aktualnie najpopularniejsza forma korekcji presbiopii, nadwzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu, jednakże mało osób wie, iż zabiegi te są realizowane przy pomocy kilku technik.

Zalety zabiegu FemtoLASIK

FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem nie wywołująca bólu metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – biegły optometrysta jest w stanie zrealizować go w czasie poniżej dwudziestu minut. Zaletą tej metody jest to, że pacjent niezwykle szybko odzyskuje ostrość wzroku – właściwie w przeciągu doby od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne czynności. Zabieg dzielony jest na 2 fazy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy skalpela. W metodzie FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie przeprowadza się formowanie rogówki laserem excimerowym.

FemtoLASIK Topoguided jest z kolei innym wariantem zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej podstawie rozplanowuje się wszelkie ruchy lasera. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których układ optyczny znamionuje się nietypowym kształtem.

Pozostałe metody korekty wad wzroku

Rzadziej stosowane sposoby korekty wad wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on później samoistnie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże wykorzystać tylko do korekcji mniejszych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych względów nie da się wykorzystać zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki ściągany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]