Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego największym atutem jest też fakt, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.