Ważne badania wysokościowe

Zleć badania wysokościowe Bielsko na http://www.testypsychologiczne.com.pl

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad podłogą bądź gruntem. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale również pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych dziedzin działalności. Jak wyglądają tego rodzaju badania?

Co kontrolują badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że według przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy powinna być wykonywana z użytkowaniem specjalnych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, narzekające na kłopoty z równowagą bądź wykazujące problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu okulistyki, neurologii i laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą). Badania wykonuje się poddając badanego prostym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W trakcie badań można również wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie należy obawiać się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, bo jest możliwość wykonania wszystkich testów nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że w trakcie wykonywania pracy stan zdrowia może ulec pogorszeniu, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom wysokościowym trzeba poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które mają więcej niż 50 lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im rokrocznie.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]