Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w przypadku uszkodzonych kości, dużych uszkodzeń zębów, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma także atmosfera w poradni i podejście stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.