Terapia par coraz skuteczniejsza

Jeśli pilnie musisz znaleźć specjalistów biegłych w dziedzinie terapii par UK, zajrzyj na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/

Kryzysy przytrafiają się w różnych małżeństwach. Wiele z nich nie stanowi zagrożenia, zaś po dojściu do tego, co było przyczyną kłótni, pary samodzielnie zażegnują trudności. Zdarza się jednak, że powody okazują się naprawdę problematyczne – na przykład niewierność jednego z partnerów, kłamstwa lub problemy natury seksualnej. W takich przypadkach wyjście z kryzysu na własną rękę może być niemożliwe. Niegdyś najczęściej owocowało to rozwodem, ale dziś istnieją metody, dzięki którym można zażegnać każde rodzinne konflikty. Kiedy zatem terapia par okaże się rzeczywiście niezbędna? Jak przebiega? Jak do niej podejść, by dała spodziewane efekty?

Terapia par – w jakich przypadkach jest niezbędna?

Małżeństwa w kryzysie najczęściej udają się po poradę wtedy, gdy nie rozumieją nawyków drugiej strony. Zwykle nie spędzają wolnych chwil z partnerem, miast tego spotykają się między innymi z przyjaciółmi. Małżonkowie rozpoczynający terapię par nierzadko skarżą się, iż brak im tematów do rozmów, gdyż ich pasje są odmienne od zainteresowań drugiej strony. Terapia par jest także rekomendowana wówczas, gdy któryś z małżonków jest winny niewierności małżeńskiej – w takich sytuacjach okazuje się ona niestety najcięższa. Przyczyną sporych zgrzytów w kontaktach między małżonkami potrafią okazać się również zatajane dysfunkcje seksualne, bo pary zwykle nie umieją dyskutować o tym bez wstydu.

Terapia par – jak przebiega?

Podstawą terapii par jest odnalezienie źródeł trudności w związku i ich zlikwidowanie. Z tego względu najważniejszymi częściami terapii są dyskusje z małżonkami – nie mogą to być oczywiście wyrzuty w gabinecie terapeuty, a spokojne rozmowy pozwalające na znalezienie przyczyn konfliktu. Terapia par zwykle zakłada także mediację, bo ta pozwala na pokonanie większości kłótni. Warto nadmienić także o tym, że terapia par spodziewane skutki daje wyłącznie wtedy, kiedy zgody pragną oboje partnerzy – z tego względu istotną częścią są ćwiczenia nad poprawą komunikacji.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339