Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi atutami są naturalny wygląd oraz stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma wymogu szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu lub pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – etapy terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest również właściwe nastawienie i opanowanie nerwów. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz specjalnie dobranych wierteł. To niesłychanie skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wprawą i wyczuciem. Dokładność ważna jest również przy wszczepieniu implantu zęba w łoże. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a leki znieczulające

Myśl o założeniu implantu zęba rodzi w niektórych osobach strach przed potencjalnym przenikliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie bezzasadny. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle wydajnych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie usunie problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.