Pracownia Wibroterapii w Krakowie już działa – zapraszają AWF i Vitberg

W 2018 r. na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą także zajęcia dla studentów AWF-u z dziedziny fizykoterapii, kosmetologii i odnowy psychosomatycznej. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, będą służyć również do regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej pracowni spowodowała, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane aparaty marki Vitberg?

W przyszłości wyniki badań mogą przysłużyć się do doskonalenia terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddane zostanie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty analiz będą konfrontowane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]