Pozbądź się okularów i soczewek! Zdecyduj się na korektę wzroku

Skieruj się tutaj jeżeli jesteś zainteresowany centrum oka.

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i częstokroć groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Jeszcze dekadę temu korekcja wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, a także szeregu innych schorzeń. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku cechująca się dużą efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze najlepszą metodę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, tym samym są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Ponadto okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem pomocnym w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadkami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku czy pozbyciem się kaszaków.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]