Mikropigmentacja brody – czym jest zabieg uzupełniania zarostu?

Szukasz więcej informacji o pigmentacja brody? Wejdź na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Zarost od wieków zestawiany był z męskością, a jego stan sporo zdradza o jego właścicielu. Posiadanie gęstego zarostu znowu jest na czasie po licznych latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u płci męskiej. To sprawia, iż dla wielu mężczyzn brak zarostu może być źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je wygasić m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Powody wypadania włosów z zarostu

Tak jak wszystkie części ciała także skóra twarzy może stracić włosy. Zarost mocno przerzedzony bądź z dostrzegalnymi plackowatymi punktami bez włosków prezentuje się nieestetycznie i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Zazwyczaj rzadka broda to bezpośrednio pokłosie procesu osłabienia się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest naturalnym następstwem starzenia się. Jednak spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje niespodziewanie również u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysiejącą brodą. Nadmierna utrata włosów to też nierzadko następstwo ich agresywnej pielęgnacji – nieumiejętne zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na stan zarostu silne oddziaływanie ma żywienie, w związku z tym mężczyźni powinni stosować dietę obfitą między innymi w witaminę A oraz K2, witaminy z grupy B, jak również cynk, wapń oraz magnez. Uczycie stresu również przeszkadza w wyhodowaniu bujnej brody – włoski wypadają samoistnie, a nierzadko są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – pomysł na piękną brodę

Zupełne zgolenie brody jest popularną metodą na zakamuflowanie kłopotów z jej wyhodowaniem. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu bądź chce go nosić, gdyż jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i przydaje im „pazura”. Można zdecydować się przeszczep włosów, jednakże taki zabieg to często koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu, który polega na jego uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkty z barwnika wyglądają jak lekko odrośnięte włoski, a wykrycie elementów dodanych od prawdziwego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, a także umożliwia korektę linii zarostu. Należy jednakże mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się na ogół roku.

Nasza siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]