Nowotwór jelita jest zaliczany do najgroźniejszych chorób onkologicznych. Jako główne powody zachorowań podaje się dziedziczenie, złe nawyki dietetyczne, nikotynizm oraz niedobór ruchu. Daje o sobie znać zwłaszcza u ludzi w podeszłym wieku, ale coraz częściej diagnozuje się go także u chorych w sile wieku. Jak go rozpoznać? Na czym polega leczenie raka jelita?
Co może być przyczyną rozpoczęcia leczenia raka jelita?
Znamiona nowotworu jelita to przede wszystkim krew wydobywająca się w czasie wizyt w toalecie, wzdęcia oraz brak apetytu. Znamionami opisywanego schorzenia mogą być również gwałtowne chudnięcie, większa temperatura ciała i zmiana rytmu defekacji. Stuprocentową pewność może przynieść nam jedynie kolonoskopia lub pobranie próbki kału.
Chemiczne leczenie raka jelita
Chemioterapia wybierana jest głównie w terminalnej fazie nowotworu. Metody te używane są w celu przedłużenia życia chorego oraz zmniejszenia związanych z nowotworem bólów. Warto zdać sobie sprawę, że leczenie raka jelita środkami farmaceutycznymi jest dla pacjenta dość dokuczliwe.
Leczenie raka jelita falami UV
Gdy chodzi o leczenie raka jelita, radioterapia to najczęściej stosowane rozwiązanie. We wczesnym stadium schorzenia bardzo dobrze rokuje, a także skutecznie przeciwdziała rozwojowi raka. Podczas curieterapii wspomagająco używane są właściwie dobrane medykamenty.
Leczenie raka jelita poprzez usunięcie nowotworu
Chirurgiczne leczenie raka jelita podjęte we wczesnej fazie pozwala z optymizmem myśleć o przyszłości. Obejmuje wycięciu guza wraz z przylegającą do niego tkanką. Jeśli nie pojawiły się jeszcze przerzuty, chory zwykle po zabiegu prędko odzyskuje zdrowie.