Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Laser wysokoenergetyczny cena. Zdobądź więcej informacji

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]