Kiedy wybrać leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe, chociaż w większości czytelników budzi lęk, w rzeczywiści jest dziś leczeniem niepowodującym dyskomfortu. Jest to skutkiem zastosowania nowoczesnych środków przeciwbólowych, które powodują, iż pacjent nie odczuwa bólu także podczas leczenia dużych ubytków. Po opróżnieniu kanałów zęba i ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje wypełniony – dla prawie wszystkich chorych oznacza to kres terapii. Zdarza się niestety, że po pewnym czasie kanał znów się psuje – jedynym wyjściem w takich sytuacjach okazuje się ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego wykorzystanie jest wówczas niezbędne? Jak wybrać stomatologa do wykonania tego leczenia?

Jak przygotować się do leczenia kanałowego pod mikroskopem?

W razie wtórnego leczenia kanałowego potrzebne jest zazwyczaj wykorzystanie mikroskopu. Narzędzie to jest również niezbędne, jeżeli kanały zęba są zakrzywione albo jego budowa jest specyficzna z innych powodów. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie przebiega inaczej od zwykłej terapii – bywa dziś zupełnie bezbolesne, zaś odpowiedni mikroskop wisi nad ustami chorego, nie powodując żadnego bólu. Koszty leczenia kanałowego pod mikroskopem zależą od poziomu uszkodzeń i lokalizacji zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem będzie bezbolesne i przyniesie oczekiwane rezultaty jedynie wówczas, gdy znajdziemy właściwego lekarza. Najważniejsze będą jego kwalifikacje oraz doświadczenie, a o nich świadczą na przykład uzyskane dyplomy. Warto również dowiedzieć się, co o konkretnym stomatologu sądzą wcześniejsi klienci – ich komentarze bez problemu wyszukamy na forach. Przy wyborze lekarza przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy zaś sugerować się kosztami – przecież stawką jest nasze samopoczucie.