Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Terapia małżeńska UK - skieruj się tu, aby leczyć się efektywnie z wykwalifikowanym specjalistą!

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach pomaga?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, gdy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć problemy oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich kłopotów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, żeby świetnie pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez problemu wyszukamy polskiego psychologa także na terenie UK. Mówienie po polsku usprawnia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339