Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Lśniące i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Czyszczenie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (pasty, nakładki, lakiery), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite efekty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Potem za pomocą specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście tonów, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.