Jak pomoże Ci dentysta?

Pomimo świadomości tego, że o zęby powinniśmy naprawdę się troszczyć, nasi rodacy wciąż niechętnie wybierają się do dentysty. Powodem zazwyczaj bywa normalny lęk, który rzecz jasna dziś okazuje się całkowicie nieuzasadniony. Dentysta obecnie stosuje bowiem innowacyjne przyrządy, dzięki czemu chorzy nie powinni martwić się bólem. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na przeprowadzenie wielu trudnych zabiegów. Z czym jednak najczęściej przychodzimy do dentysty? Które zabiegi cieszą się szczególnym zainteresowaniem chorych?

Najpopularniejsze usługi dentysty

Coraz rzadziej przychodzimy do dentysty z zębami, których nie da się już zrekonstruować. Takie przypadki jednak nadal się zdarzają, zaś jedynym rozwiązaniem jest wówczas usunięcie zęba oraz wstawienie implantu. Na szczęście rzecz jasna sporo zębów dentysta jest w stanie odbudować – z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu jest to osiągalne nawet w razie sporych ubytków. Jakie technologie na to pozwalają?

Jaki sprzęt stosuje dentysta?

Zredukowanie dyskomfortu w czasie zabiegów wynika przede wszystkim z zastosowania nowych metod borowania zębów. W miejsce tradycyjnych borów dentysta wykorzystuje dziś na przykład odpowiednie żele oraz gaz. Ultradźwięki i laser to następne technologie, których używa dentysta. Natomiast kliny są stosowane w szczególności w czasie rekonstrukcji uzębienia. Ułatwiają one dotarcie światła polimeryzującego do ciężko dostępnych miejsc i oddzielenie zębów.