Implanty zębów, czyli droga po idealne zęby

Zwykle śnimy o posiadaniu doskonałego uśmiechu. Jak się jednak okazuje, nie wszystkich natura obdarzyła perfekcyjnymi zębami. Wiele pacjentów zmaga się z problemem paradontozy, czyli chorobą prowadzącą do straty uzębienia. Do tego dodać trzeba przebarwienia, wady zgryzu i inne problemy. Szczęśliwie obecnie każdy może wzbudzać zachwyt białym uśmiechem – wystarczy tylko wstawić sobie implanty zębów.

Czym się charakteryzują implanty zębów?

Implant zęba to nic innego jak sztuczny korzeń, który dentysta wszczepia w kość . Dzisiaj stosowane implanty robione są z tytanu. Mają one wielkość naturalnego korzenia, który jest usuwany przed zabiegiem wszczepienia. Na podstawie implantu umieszcza się potem koronę, czyli sztuczny ząb. Na dzień dzisiejszy za standardowe uznawane są implanty o długości dziesięciu milimetrów. Możliwe jest również wykorzystanie implantu krótszego, którego długość wynosi tylko sześć milimetrów. Implanty wyglądają niczym naturalne zęby, co bez żadnych wątpliwości jest ich ogromną zaletę. Na skutek tego osoba, która z jakiegoś powodu utraciła swoje zęby, może znów pochwalić się kompletnym oraz doskonale prezentującym się uśmiechem.

Założenie implantów zębów – tylko u doświadczonego dentysty

Decydując się na wszczepienie implantów, trzeba bez wątpienia zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten wykonywany był tylko przez wykwalifikowanego lekarza dentystę, który ma bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dzięki temu jesteśmy pewni, że implant będzie właściwie dobrany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy wszczepiony w kości. Trzeba wiedzieć, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą zasadniczo przeprowadza się tylko raz w życiu – implantów raczej się nie zmienia. Ze względu na używany materiał są one także świetnie znoszone przez ludzki organizm. Produkty z tytanu nie powodują reakcji alergicznych, dzięki czemu implanty można wykorzystywać także u alergików.