Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać protez. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, ale również mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne okłady, a od razu po zabiegu – unikać alkoholu, tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne jest również stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne wskazówki.