Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – w szczególności – efektywne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi okażą się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, gdy rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do głęboko zlokalizowanych partii zęba. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie całkowicie ryzyko wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest natomiast w pełni płatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w sieci.