Czy warto zapisać dziecko na basen dla niemowląt?

Mimo że jeszcze dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla niemowląt nie były popularne wśród matek, to obecnie coraz więcej z nich decyduje się na to, by zapisać ich latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się bowiem doskonałym ćwiczeniem, pozwalającym na lepszy rozwój całego zdrowia. Warto też dodać, iż – wbrew obawom niektórych kobiet – na basen możemy udać się z bobasem naprawdę wcześnie, bo już od 3 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, iż bobasy będą naprawdę niezagrożone tylko wówczas, kiedy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je odszukać? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy wyborze? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Czemu warto postawić na basen dla niemowląt?

Kluczowym atutem basenu dla niemowląt okazuje się na pewno to, że kompleksowo wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni lepiej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśniowy, a delikatne nadal stawy dzieci nie będą narażona na przeciążenia, przez co ogranicza się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to również doskonałe rozwiązanie przyspieszające naukę zborności ruchów, dzięki czemu najmłodsi prędzej zaczynają chodzić. Warto również zaznaczyć, iż zajęcia na basenie odbywają się z pozostałymi bobasami – są zatem doskonałą okazją do nauki pierwszych relacji z rówieśnikami.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Wiele osób błędnie uważa, że zajęcia na basenie dla niemowląt mogą stwarzać pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z głową podejść do wyboru ekipy, jaka przygotowuje takie ćwiczenia. Szczególnie istotne będzie na pewno to, żeby były one nadzorowane przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo niemowląt znajdujących się w wodzie, lecz też opracują odpowiednie zabawy, dzięki czemu te odpowiednio wykorzystają czas na basenie, a także będą miały z tego rozwojowe i emocjonalne korzyści.