Activlab BCAA

BCAA – co to takiego?

Wszystkim, którzy chcą przybrać na masie mięśniowej szczególnie polecamy BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które są bardzo częstym elementem odżywek na masę.

Substancja ta jest podstawowym materiałem budulcowym białek. BCAA należy do aminokwasów rozgałęzionych, które zbudowane są z grupy NH2- aminowej oraz COOH- karboksylowej.

BCAA – jak działa?

BCAA ma działanie zapobiegające zmęczeniu ośrodkowemu, a także wpływa na poprawę zdolności wysiłkowej organizmu. Jest przez to wybitnie zalecane do stosowania w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Zalecana dzienna dawka BCAA

Rekomendowana dzienna dawka to 3g. Jest ona osiągalna dzięki stosowaniu dobrze dobranej i zbilansowanej diety. BCAA można również uzupełniać poprzez przyjmowanie ich w postaci tabletek lub w formie płynnej, z czego forma płynu jest bardziej zalecaną przez wzgląd na korzystniejsze przyswajanie substancji. Regularne stosowanie zwiększa siłę chwytu, pozwala również zbudować suchą masę mięśniową oraz pomaga przy spalaniu tłuszczu w czasie diety odchudzającej. Duża ilość badań potwierdziła skuteczność przyjmowania BCAA, dlatego też jest popularnym suplementem wśród osób zainteresowanych kulturystyką, które chcą zdobyć wymarzoną sylwetkę.